Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Arhavi Satranç Şampiyonası
 
     Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, Polis ile iletişimlerini arttırmak ve Polis Halk dayanışmasını sağlamak amacı ile Artvin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2014 yılı içerisinde satranç projesi hazırlanmış ve uygulamaya konmuştur. 2014 Eylül ayında eğitim ve öğretim döneminin başlaması ile Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ortak bir proje ile 150 öğrenciye satranç kursu açılmıştır. Yaş grupları ve satranç bilgi düzeyi kapsamında oluşturulan gruplara haftanın 5 günü okul sonrasında Müdürlüğümüz kadrosunda görevli Polis Memurları Hamza ALBAYRAK ve Serap ALBAYRAK tarafından satranç eğitimi verilmiştir.
     Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 20-21 Aralık 2014 tarihlerinde Artvin Gençlik Merkezi Spor Salonunda 7-12 yaş aralığındaki yaklaşık 200 çocuğun katılımları ile 2014-2015 Etkinlik Dönemi Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası düzenlenmiştir. Müdürlüğümüz kadrosunda görevli Polis Memurları Hamza ALBAYRAK ve Serap ALBAYRAK tarafından satranç eğitimi verilen çocuklarımızın katıldığı ve 7 tur üzerinden yapılan müsabakalarda rakiplerini geride bırakan bireysel kız ve erkek oyuncularımız yaş aralıklarına göre belirlenen toplam 12 gruptan; 8 birincilik, 3 ikincilik ve 1 üçüncülük olmak üzere toplam 12 adet madalya kazanmışlardır. Madalya alan çocuklar Federasyon imkânları ile Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmişlerdir. Madalya alan ARTVİN KIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA 7 YAŞ KATEGORİSİNDE; Halise Nur Ecrin ALBAYRAK birinci, 8 YAŞ KATEGORİSİNDE; Ayşe Nur Ceren ALBAYRAK birinci, 9 YAŞ KATEGORİSİNDE; Tuğçe ALTUN birinci ve Cansu EFİLOĞLU ikinci, 10 YAŞ KATEGORİSİNDE; Sıla ORAL ikinci, 11 YAŞ KATEGORİSİNDE; Ceyda ÇAĞ birinci, 12 YAŞ KATEGORİSİNDE; Bahar Ekin TAKAZ birinci ve  Hale ŞİMŞEK üçüncü olmuş olup ARTVİN ERKEKLER SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA 8 YAŞ KATEGORİSİNDE; Arda AKSOY birinci, 9 YAŞ KATEGORİSİNDE; Meriç KAYA birinci ve Yiğit Vasvi TOSUN ikinci, 11 YAŞ KATEGORİSİNDE; Efe KOYUNCU birinci olmuştur.
    Ayrıca Arhavi de çocuklar tarafından 12 adet Çocuk Ligi Takımı ile 13 adet Yıldızlar Ligi takımı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların destekleri ile toplamda 25 takımlı çocuk ligi oluşturulmuş, kurulan takımlardan 2 tanesi katılımcı çocukların isteğiyle ARHAVİ EMNİYET GÜCÜ ÇOCUK TAKIMI ve ARHAVİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ YILDIZ TAKIMLARI adları ile ilçede yapılacak turnuvada yer almak üzere Türkiye Satranç Federasyonu’na başvuruda bulunmuşlardır.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS